Sdílet

Tweet

Instalace Adobe flash player


Poté, co jsme využili možnost si ze stránek Adobe stáhnout poslední verzi Flash playeru, je ještě zapotřebí si jej nainstalovat. Ale není sebemenší důvod k panice ani u naprostých počítačových antitalentů. De facto se dá říci, že stažením máme tu nejtěžší část za sebou. Samotná instalace je naprosto primitivní a dokončíme ji na pouhé dvě kliknutí myši. Dvouklikem na stažený soubor nás nejprve operační systém vyzve, zda opravdu hodláme provést změny v počítači. Po odkliknutí nás ještě může zaskočit žádost o nalogování do účtu správce. Za předpokladu, že nejsme přihlášeni pod tímto účtem, může být v případě nastavených omezení vyžadováno, abychom se přihlásili pod účet s pravomocí instalovat programy.

Výzva na ukončení otevřeného prohlížeče

Před samotnou instalací playeru není na škodu nejprve uzavřít svůj internetový prohlížeč. Pokud jich někdo používá více, je potřeba uzavřít i ostatní, jelikož se flash player instaluje zároveň pro všechny nainstalované prohlížeče. Ale i když na to zapomeneme, není důvod k panice. Instalátor nás jen slušně vyzve, abychom tento neduh napravili. V ukázkovém příkladu se jedná o Operu, jíž je zapotřebí ukončit a následně stisknout tlačítko Zkusit znovu.

Instalace, jenž se dokončí stiskem tlačítka zavřít

Nyní se již nemusíme o nic starat. Flash player si nainstaluje veškeré potřebné komponenty a jedinou povinností instalujícího je stisknout tlačítko zavřít. V tuto chvíli lze snad jen doporučit zaškrtnout políčko povolující automatické aktualizace. Tím si do budoucna ušetříme spoustu starostí s instalacemi novějších verzí. A i když to nějaký čas nemusíme pocítit, tak nakonec tento okamžik přijde. Jednoho dne si budeme chtít přehrát video či zahrát oblíbenou hru a místo toho nás bude čekat jen chybová hláška o zastaralosti flashe. Za mě tedy jednoznačně doporučuji přenechat tuto starost na samotném prográmku.